Psyche.com.pl

Porady dla młodych osób szukających pomocy odnośnie zdrowia psychicznego

Problemy ze zdrowiem psychicznym wpływają nie tylko na dorosłych. Dzieci, młodzież i młode osoby dorosłe również mogą mieć zaburzenia psychiczne. W rzeczywistości, u trzech na czterech ludzi z problemami psychicznymi, oznaki pojawiły się, zanim ukończyli oni 24 lata.

Jeśli myślisz o wyrządzeniu sobie krzywdy, natychmiast uzyskaj pomoc. Możesz zadzwonić pod numer 112 lub skorzystać ze specjalnej linii telefonicznej do zapobiegania samobójstwom.

Co oznacza "problem ze zdrowiem psychicznym"?

Czy przez to jak się czujesz masz problemy z robieniem rzeczy, które lubisz robić lub musisz robić - jak pójście do szkoły, pracy lub spotkanie się z przyjaciółmi?

Czy masz ciężki dzień? Czy od jakiegoś czasu czujesz się przygnębiony? Każdy przechodzi przez trudne czasy i bez względu na to, jak długo masz już coś na myśli, ważne jest, aby porozmawiać z kimś o tym.

Porozmawiaj z rodzicami lub zaufaną osobą dorosłą, jeśli doświadczysz którejkolwiek z tych rzeczy:

Dowiedz się więcej na temat konkretnych zaburzeń psychicznych.

Gdzie można uzyskać pomoc?

Nie jesteś sam. Wiele osób przeżyło to co ty lub przeżywa to teraz. Ale istnieje też dużo ludzi, którzy chcą Ci pomóc.

Jeśli myślisz o wyrządzeniu sobie krzywdy natychmiast uzyskaj pomoc. Możesz zadzwonić pod numer 112 lub na specjalną linię zapobiegania samobójstwom.

Innym sposobem uzyskania pomocy jest rozmowa z kimś, komu ufasz. To może być rodzic, członek rodziny, nauczyciel, szkolny doradca, duchowy przywódca lub inny zaufany dorosły, który:

Dowiedz się więcej o młodzieży i zdrowiu psychicznym